Strona główna Księgowy Zdalnie w księgowości? To możliwe!
Zdalnie w księgowości? To możliwe!
1

Zdalnie w księgowości? To możliwe!

886
1

Dzięki nowym systemom informatycznym mogą się nią cieszyć także księgowi. Dla pracownika możliwość wykonywania obowiązków z domu ma wiele plusów: pozwala odzyskać czas i środki przeznaczone na dojazdy, skupić się, połączyć życie zawodowe i rodzinne (to ważne szczególnie dla młodych mam). Dla niepełnosprawnych paca zdalna to często szansa na interesującą karierę bez ograniczeń. Pracodawca również oszczędza – na sprzęcie, utrzymaniu stanowiska pracy czy czynszu za lokal. Jeśli obie strony – zatrudniany i zatrudniający – przełamią naturalne w nowej sytuacji obawy, może się przed nimi otworzyć szansa na fantastyczny biznes.

Plik zamiast papieru

Osoba, która chce pracować z domu, musi mieć określone kompetencje. To między innymi umiejętność motywowania się (bez nadzoru szefa), skupienia (mimo, że pralka krzyczy: włącz mnie!), czy spędzania czasu w pojedynkę. Ale równie ważne są wszelkie udogodnienia technologiczne, które pomagają w wykonywaniu obowiązków na odległość. Pojawiają się one również w księgowości i dlatego odpowiedź na pytanie, czy w tej branży można pracować zdalnie, brzmi: tak!
Obecnie księgowi mogą korzystać z programów i aplikacji, dzięki którym tradycyjny, papierowy obieg dokumentów przestaje być konieczny. Przykładowo, aplikacja SaldeoSMART odczytuje zeskanowane dokumenty i faktury elektroniczne. Pozyskane dane można przesłać do programu księgowego, jakiego używa dana firma czy biuro rachunkowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu rozliczeniami danego klienta mogą zajmować się osoby pracujące w domach i kontaktujące się ze sobą głównie przez internet.

Archiwum na kliknięcie

Kolejne ułatwienie przy pracy zdalnej to elektroniczne archiwum dokumentów SaldeoSMART, do którego można sięgnąć w dowolnej chwili – nie tylko w biurze, ale i we własnym domu, pijąc herbatę z ulubionego kubka. W elektroniczny obieg dokumentów włączony jest też klient, który ma zawsze dostęp do informacji dotyczących swoich rozliczeń. Z jednej strony redukuje to stres zleceniodawcy, z drugiej – pozwala na szybsze działania, bo zeskanowane czy elektroniczne dokumenty można przesyłać i wprowadzać do programu księgowego na bieżąco, tuż po ich wystawieniu. Z kolei, jeśli księgowy chce sprawdzić fakturę wystawioną, np. rok wcześniej, nie musi fatygować się do biura i przeszukiwać segregatorów. Wystarczy kilka kliknięć.
Tego rodzaju aplikacje dostarczają konkretne, praktyczne rozwiązania, a jedocześnie pomagają lepiej organizować i wykorzystywać czas pracy. A to dla nieustannie zajętych księgowych, którzy oprócz wykonywania codziennych obowiązków muszą m.in. śledzić zmiany w przepisach, jest bezcenną zaletą. Na tytułowe pytanie można więc jeszcze raz odpowiedzieć: Praca zdalna w księgowości? Tak, przede wszystkim tam!

Komentarz(1)

  1. Zdalna księgowość to odkrycie 21 wieku. Wcześniej było to nie do pomyślenia, żeby sterty dokumentów obrabiać w domu. Dzisiaj dzięki wysoko rozwiniętej technologii wszystko jest możliwe. Większość biur rachunkowych ma w swojej ofercie bezpłatne programy do wystawiania faktur online. Ułatwia to obieg dokumentów. Pozdrawiam serdecznie!

ZOSTAW KOMETARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dołącz do naszego Biuletynu!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez BrainSHARE IT sp. z o.o. oraz partnerów handlowych BrainSHARE swoich danych osobowych w zakresie niezbędnym do obsługi zgłoszenia

Email marketing powered by FreshMail