Strona główna Firma Technologia, która pomaga oszczędzać firmowe pieniądze
Technologia, która pomaga oszczędzać firmowe pieniądze
0

Technologia, która pomaga oszczędzać firmowe pieniądze

85
0

Czy wiecie, że w ostatnim dniu października obchodzimy nie tylko Halloween, ale również Światowy Dzień Oszczędzania? To dobra okazja, by porozmawiać o tym, gdzie i w jaki sposób możemy minimalizować wydatki w firmie.

Na początku wyjaśnijmy jedną kwestię – oszczędzanie nie polega na odmawianiu sobie potrzebnych wydatków i usilnym odkładaniu pieniędzy, ale na lepszym gospodarowaniu zasobami, jakie posiadamy. A oszczędzać możemy nie tylko pieniądze, ale też na przykład czas. W jaki sposób? Przede wszystkim lepiej nim rozporządzając i nie marnując go na zbędne czynności. Wszyscy jesteśmy po równo obdarowani 24 godzinami w ciągu doby. Każdy jednak zarządza nimi inaczej. Ten, kto wykaże się lepszą samodyscypliną i wypracuje dobrą organizację swoich działań, może liczyć na lepsze wyniki niż osoby, których życie zawodowe wiąże się z chaosem.

Technologie w służbie oszczędnościom

Obecne tempo rozwoju przemysłu i biznesu jest tak zawrotne w dużej mierze dzięki maszynom – skonstruowanym po to, by wyręczały człowieka w prostych, lecz czasochłonnych zadaniach. Każdego roku pojawiają się setki rozwiązań – urządzeń, programów i aplikacji, dzięki którym możemy zwiększać efektywność działania i usprawniać naszą pracę. Automatyzowanie procesów pozwala nam dotrzymać kroku konkurencji, przyspiesza realizację zadań niezbędnych do płynnego funkcjonowania firmy i umożliwia zaangażowanie pracowników w zadania, które przełożą się na realne korzyści i postępy w budowaniu przedsiębiorstwa.

Inwestuj w oprogramowanie!

Firmy, które posiadają własne działy księgowości, nie są w stanie obyć się bez oprogramowania finansowo-księgowego dedykowanego dla biznesu.

Główne korzyści płynące z rozwiązań technologicznych dla firmowej księgowości to:

  • przyspieszenie pracy księgowych,
  • wyeliminowanie pomyłek, ludzkich błędów,
  • usprawnienie obiegu dokumentów w firmie.

Pieniądze zainwestowane w najlepsze programy finansowo-księgowe nie tylko zwracają się w postaci oszczędności na roboczogodzinach, ale także pozytywnie wpływają na jakość pracy. Posiadanie takiego systemu to jedyny sposób na poradzenie sobie z setkami, a często tysiącami dokumentów, jakie spływają do firmy każdego miesiąca. Efekty poprawi użycie zintegrowanej z programem do księgowości aplikacji OCR. Ze żmudnego i dotychczas złożonego procesu ręcznego wprowadzania i księgowania dokumentów pozostanie im jedynie zweryfikowanie poprawności odczytu. Księgowi oszczędzają na tym mnóstwo czasu! Co ważne, zastosowanie aplikacji OCR znacząco zmniejsza ryzyko wysłania do Urzędu Skarbowego nieprawidłowych danych finansowych firmy.

Elektroniczny obieg zamiast biegania

Zgubiona faktura to same kłopoty – najbardziej prozaiczny problem to brak możliwości włączenia jej w firmowe koszty. Poważniejszymi konsekwencjami mogą być odsetki za nieterminową wpłatę i utrata zaufania kontrahenta, z którym zapomnieliśmy się rozliczyć. W firmach, które nie wprowadziły jeszcze elektronicznego obiegu dokumentów, takie sytuacje są niestety nagminne.

Elektroniczny obieg nie tylko zapobiega gubieniu ważnych dokumentów finansowych i kadrowych – gwarantuje również oszczędność czasu poprzez szybsze, skuteczniejsze załatwianie spraw wewnątrz firmy. To także rozwiązanie bardzo przyjazne środowisku – w końcu coraz więcej faktur otrzymujemy w plikach PDF, więc zamiast je drukować, można od razu wgrać je do systemu księgowego i puścić w elektroniczny obieg.

Wielu przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawy, że takie rozwiązania, które wyraźnie poprawią komfort ich pracy, nie muszą być drogie. SaldeoSMART jest tego świetnym przykładem! Inwestycja w nowoczesny dział księgowości zaprocentuje na wielu polach. Zachęcamy więc wszystkich do mądrych inwestycji – takich, które w dłuższej perspektywie czasu przyniosą Waszym firmom spore oszczędności. Życzymy udanych wniosków z Dnia Oszczędzania!

 

ZOSTAW KOMETARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dołącz do naszego Biuletynu!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez BrainSHARE IT sp. z o.o. oraz partnerów handlowych BrainSHARE swoich danych osobowych w zakresie niezbędnym do obsługi zgłoszenia

Email marketing powered by FreshMail