Strona główna Klient Biura Koniec z zaległymi fakturami! Sprytne kontrolowanie płatności w firmie
Koniec z zaległymi fakturami! Sprytne kontrolowanie płatności w firmie
0

Koniec z zaległymi fakturami! Sprytne kontrolowanie płatności w firmie

138
0

Jak uregulować wszystkie faktury przelewowe w terminie, uniknąć not odsetkowych i nie mieć na pieńku z dostawcami? Kontrolowanie płatności w firmie to duże wyzwanie, ale są przecież narzędzia, które mogą nam w tym pomóc!

Jak (nie) płacą polskie firmy?

Nikt z nas nie lubi dostawać od swoich kontrahentów ponagleń i wezwań do zapłaty. Wiadomo, że każdy może zapomnieć o terminowym uregulowaniu zobowiązań, ale takie sytuacje zawsze stawiają nas w nie najlepszym świetle – mogą wręcz prowadzić do pogorszenia relacji biznesowych czy nawet zerwania umów.

Opóźnienia w płatnościach są obecnie ogromnym problemem w polskich firmach. Brak dużego przelewu może utrudnić działalność, a nawet poważnie zaburzyć płynność naszego kontrahenta. Dla najmniejszych firm, w skrajnych przypadkach, może być równoznaczny z bankructwem.

Przelew po terminie

Są różne przyczyny, dla których firmy zalegają z przelewami i płacą po upływie terminu – niektóre są źle zorganizowane, zdarza się też, że firma ma problemy z płynnością finansową i nie jest w stanie uregulować bieżących zobowiązań, bo sama czeka na wpłynięcie pieniędzy. Dziś jednak skupiamy się na sytuacji przedsiębiorców dokonujących dziesiątek i setek transakcji w miesiącu – mają oni po prostu za dużo na głowie i nie potrafią zapanować nad harmonogramem przelewów, choć chcieliby wywiązywać się z płatności w terminie. Wszak tego samego oczekują od swoich klientów.

Sprawdzone narzędzie do kontroli płatności

Co zatem zrobić, by nie utonąć w papierach, zawsze być na bieżąco z płatnościami, a zarazem nie przeoczyć braku przelewu od naszego kontrahenta?

Oto jakie ułatwienia przygotowaliśmy dla użytkowników SaldeoSMART!

  • W aplikacji SaldeoSMART każdy użytkownik ma dostęp do czytelnej listy z terminami płatności dokumentów.
  • System pokazuje, które z terminów wpłat zostały przekroczone.
  • Lista z niezapłaconymi dokumentami jest tworzona automatycznie podczas wystawiania faktur czy dodawania skanów dokumentów do aplikacji.
  • Kontrola płatności dotyczy także ZUS i podatków – użytkownik może zaznaczać, które z nich zostały zapłacone, ma również stały dostęp do listy niezapłaconych pozycji z ostatniego miesiąca i starszych.
  • W przypadku zaległych zobowiązań wobec urzędów system wysyła powiadomienia o terminie płatności, a po ich przekroczeniu automatycznie oblicza ustawowe odsetki od nieuregulowanych podatków i ZUS.
  • SaldeoSMART to także możliwość pobierania różnych zestawień – przydatna szczególnie przy różnego rodzaju analizach, pomaga w planowaniu dalszej działalności.

SaldeoSMART to nie tylko odczytywanie zeskanowanych faktur! Aplikacja pomaga w wielu aspektach prowadzonej działalności – wspiera przedsiębiorców również w kontrolowaniu płatności, zarówno tych wychodzących, jak i przychodzących na firmowe konto. Można rzec, że SaldeoSMART samo pilnuje terminów, a nam pozostaje skupić się na pracy.

ZOSTAW KOMETARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dołącz do naszego Biuletynu!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez BrainSHARE IT sp. z o.o. oraz partnerów handlowych BrainSHARE swoich danych osobowych w zakresie niezbędnym do obsługi zgłoszenia

Email marketing powered by FreshMail