Strona główna Aktualności SaldeoSMART rośnie w siłę i zyskuje inwestora – firmę Marketplanet
SaldeoSMART rośnie w siłę i zyskuje inwestora – firmę Marketplanet
0

SaldeoSMART rośnie w siłę i zyskuje inwestora – firmę Marketplanet

444
0

Marketplanet i SaldeoSMART wprowadzają polskie zakupy i księgowość w nową erę. Od teraz firmy mogą wykorzystać potencjał automatyzacji procesów zakupowych i księgowych w nowym wymiarze oraz odkrywać potencjał internetu w kontaktach z dostawcami. Inwestycja Marketplanet w SaldeoSMART to również korzyści dla obu firm – dostęp do nowych rynków i wymiana doświadczeń na styku finansów i zakupów. Umożliwiło to powstanie unikatowego na polskim rynku rozwiązania w obszarze zakupów i obsługi dokumentacji finansowo-księgowej, które już jest dostępne dla pierwszych klientów.

Nowa jakość na polskim rynku zakupowo-finansowym

SaldeoSMART pozyskało inwestora – czołowego producenta platformy zakupowej dla firm w regionie CEE, firmę Marketplanet. Połączenie wiedzy i doświadczenia z obszarów zakupowego i księgowego umożliwiło stworzenie innowacyjnego na polskim rynku rozwiązania, które w pełni odpowiada na potrzeby przedsiębiorców.

“Szukaliśmy firmy, która nie wywodzi się z modnego ostatnio boomu startupów, ale która ma już doświadczenie i sprawdzony produkt na rynku, a z drugiej strony firmy, która ma w sobie naturalny zapał i atmosferę kojarzoną do tej pory tylko ze startupami. To wszystko i jeszcze trochę więcej ma SaldeoSMART. “ mówi Piotr Matysik, prezes Zarządu Marketplanet.

Świadomość firm na temat relacji i powiązań między zakupami i działem finansowym firmy jest coraz większa. Procesy zakupowe i finansowe nie tylko się uzupełniają, ale przede wszystkim coraz ściślej się przenikają. To efekt rozwoju w zakresie oprogramowania dla firm, a także rosnących potrzeb związanych z analizą danych, optymalizacją pracy i minimalizacją kosztów.

Marketplanet i SaldeoSMART łączą siły

SaldeoSMART to aplikacja bazująca na technologii OCR, która umożliwia odczytywanie papierowych i elektronicznych dokumentów oraz przekazywanie danych do programów zewnętrznych, z którymi jest zintegrowana. Pozyskany w wyniku inwestycji kapitał umożliwi intensyfikację rozwoju aplikacji i wzmocnienie marki SaldeoSMART, która od ponad 5 lat jest obecna na rynku księgowym i wspiera polskich przedsiębiorców.

“SaldeoSMART było budowane od podstaw i kierowane najpierw do biur rachunkowych a później firm z sektora MŚP. Początkowo jako program do komunikacji na linii biuro rachunkowe – firma a wyniku rozwoju jako kompleksowa platforma do zarządzania dokumentacją księgową z wykorzystaniem odczytywania faktur i ich elektronicznego obiegu w celu usprawnienia pracy nie tylko księgowego, ale i całego przedsiębiorstwa” – wyjaśnia Krzysztof Wojtas, prezes BrainSHARE IT Sp. z o.o. producenta SaldeoSMART. „Pozyskanie silnego partnera, jakim jest Marketplanet, to dla nas nowy etap rozwoju i możliwość nie tylko świadczenia wyższej jakości usług i szybszego rozwoju aplikacji dla naszych dotychczasowych klientów, ale również wyjście na nowy rynek jakim są największe firmy w Polsce, które w ten sposób będą mogły korzystać z innowacyjnego rozwiązania w zakresie obsługi dokumentów papierowych” – dodaje Wojtas.

„Dla Marketplanet i SaldeoSMART to nowy etap rozwoju spółek, które do tej pory rozwijały się w sposób organiczny. Inwestycja w firmę, która dostarcza rozwiązanie komplementarne do platformy zakupowej Marketplanet umożliwia wzajemne uzupełnienie oferty i kompleksowe wsparcie procesów zakupowo-finansowych. Dziś z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że Marketplanet posiada całościową ofertę w obszarze Purchase to Pay, która konkuruje z rozwiązaniami największych światowych producentów” – tłumaczy Piotr Matysik. „Połączenie sił Marketplanet i SaldeoSMART otwiera przed klientami obu firm dostęp do niespotykanego do tej pory na polskim rynku rozwiązania w obszarze zakupów w połączeniu z obsługą dokumentacji finansowo-księgowej. To także możliwości efektywniejszej współpracy z firmami różnej wielkości ” – podsumowuje Matysik.

Wiedza i doświadczenie motorem rozwoju

„Pasją Marketplanet i SaldeoSMART jest koncentracja na potrzebach klientów i dostarczanie im jak najbardziej kompletnych i innowacyjnych narzędzi IT” – twierdzą prezesi obu firm.

Z SaldeoSMART korzysta blisko 500 firm i biur rachunkowych w całej Polsce, aplikacja posiada ponad 30 integracji z systemami księgowymi i ERP, a sam program można kupić w liczącej już 100 podmiotów sieci partnerskiej.

Marketplanet jest firmą działającą na rynku od 2001 roku. Wdraża swoje rozwiązania u klientów w regionie CEE. Od marca tego roku posiada także biuro w Szwecji. Klientami Marketplanet są między innymi takie firmy jak: ORANGE Polska, Tauron Polska Energia, KGHM Polska Miedź, OGP Gaz System, PKP Polskie Linie Kolejowe, mBank, Konsalnet, WorkService. Marketplanet jest liderem rozwiązań wspierających zarządzanie zakupami w firmach i pionierem na polskim rynku szybko rosnącego segmentu transakcji biznesowych, opartych na modelu przetwarzania w chmurze (OnePlace).

Informacje na temat aplikacji Marketplanet są dostępne na stronie www.marketplanet.pl.

Fot. B. Pomianowski

ZOSTAW KOMETARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dołącz do naszego Biuletynu!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez BrainSHARE IT sp. z o.o. oraz partnerów handlowych BrainSHARE swoich danych osobowych w zakresie niezbędnym do obsługi zgłoszenia

Email marketing powered by FreshMail