Strona główna Nowości w programie Przewodnik po programie Rozliczenia księgowe dla Klientów online
Rozliczenia księgowe dla Klientów online

Rozliczenia księgowe dla Klientów online

353
0

W dobie internetu wszystko musi być dostępne od razu, zdalnie – 24h/dobę. To efekt tego, że urządzenia z dostępem do sieci są coraz bardziej powszechne i częściej wykorzystywane w codziennym życiu. Także zawodowym, co potwierdza wielu przedsiębiorców. Ten trend warto wykorzystać dając klientom biura dostęp do rozliczeń księgowych online.

Historia rozliczeń księgowych w jednym miejscu

W kontekście prowadzenia biznesu, planowania zmian, rozwoju czy analizy kondycji firmy warto mieć dostęp do historii rozliczeń księgowych – czyli informacji o wynikach przedsiębiorstwa osiągniętych w kolejnych miesiącach wraz z informacjami podatkowymi. To istotne informacje dla przedsiębiorcy, potrzebne nie tylko w kontaktach z bankami czy urzędami. Zdarza się, że są potrzebne w różnych okolicznościach, nie zawsze skorelowanych w czasie z godzinami pracy księgowych. Jeśli dostęp do tych danych firma może uzyskać wyłącznie po wcześniejszym kontakcie z biurem rachunkowym zdarza się, że przedsiębiorca nie otrzymuje ich w potrzebnym terminie.

W SaldeoSMART informacje dotyczące rozliczenia księgowego: wyniku firmy, podatków, ZUS są zebrane w czytelnej i łatwej do analizy tabeli oraz przedstawione na graficznych wykresach. Taki sposób przedstawienia danych ułatwia korzystanie z nich dla wszystkich zainteresowanych osób, nawet wtedy, gdy zawiłości zapisów księgowych są im obce.

Dzięki temu zakres usług biura rachunkowego poszerza się o panel z dostępem do informacji księgowych online.

Automatyzacja procesu przesyłania rozliczeń dla Klientów

Cykliczność pracy jest wpisana w zawód księgowych. Niestety, często jest z nią powiązane odczuwalne zwiększenie ilości pracy w okresie przesyłania rozliczeń, czyli mniej więcej między 10 a 25 dniem miesiąca. Jednym z celów wdrożenia SaldeoSMART i pakietu Komunikacja z Klientem jest zrównoleglenie pracy, tak aby jej cykliczność nie była aż tak bardzo odczuwalna.

Dla rozliczeń księgowych w SaldeoSMART odbywa się to dwustopniowo:

  • wbudowana funkcja rozliczeń umożliwia przesyłanie do klientów rozliczeń księgowych za pomocą wygodnego i prostego formularza, a jednocześnie system wysyła firmom maile z powiadomieniami o dodaniu rozliczenia,
  • automatyczne analizatory deklaracji księgowych – ten mechanizm jest wdrażany indywidualnie. Pozwala odczytywać deklaracje z programów księgowych albo Płatnika, na podstawie tych danych uzupełnia formularz z rozliczeniem księgowym dla klienta i wysyła do niego maile z informacjami o wyniku finansowym, podatkach czy ZUS do zapłaty.

W obu przypadkach nie trzeba ręcznie wysyłać do każdego klienta informacji, maile w uporządkowany sposób wysyła SaldeoSMART. Dodatkowo dla księgowych na bieżąco jest tworzony raport ze stanem wysyłki informacji księgowych do klientów. Wielu Użytkowników powiedziało o nim, że przed wdrożeniem aplikacji prowadzili takie statystyki ręcznie – na tablicy albo na kartce, więc automatyczne zestawienie jest dla nich dodatkowym ułatwieniem w koordynowaniu pracy biura rachunkowego.

Raporty i kontrola płatności dla Klientów

Rozliczenia księgowe w SaldeoSMART mają także drugą stronę korzyści – tę stworzoną z myślą o klientach biura. W ramach współpracy z nowoczesnym biurem rachunkowym czy kancelarią podatkową otrzymują oni nie tylko dostęp do historii swoich rozliczeń księgowych online. Znaczącym atutem jest opcja kontroli płatności podatków i ZUS, czyli mailowe wiadomości z powiadomieniami o niezapłaconych pozycjach z rozliczenia. W ten sposób wielu Klientów uniknęło już opóźnień w rozliczeniach z urzędami. Dodatkowo, na podstawie informacji z rozliczeń księgowych są tworzone wykresy graficzne, które dla sporej części przedsiębiorców są dużym ułatwieniem w analizie informacji pochodzących z księgowości.

ZOSTAW KOMETARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dołącz do naszego Biuletynu!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez BrainSHARE IT sp. z o.o. oraz partnerów handlowych BrainSHARE swoich danych osobowych w zakresie niezbędnym do obsługi zgłoszenia

Email marketing powered by FreshMail