Strona główna Klient Biura Rozliczenia księgowe online dla Klientów biura rachunkowego
Rozliczenia księgowe online dla Klientów biura rachunkowego
0

Rozliczenia księgowe online dla Klientów biura rachunkowego

353
0

W dobie internetu wszystko musi być dostępne od razu, online – 24h/7 dni w tygodniu. To efekt tego, że urządzenia z dostępem do sieci są już powszechne i często wykorzystywane w codziennym życiu. Także zawodowym, co potwierdza wielu przedsiębiorców. Ten trend warto wykorzystać dając klientom biura dostęp do rozliczeń księgowych online.

Historia rozliczeń księgowych w jednym miejscu

Rozliczenia księgowe dla klientów to informacje o wynikach przedsiębiorstwa osiągniętych w kolejnych miesiącach wraz z informacjami podatkowymi (podatki, ZUS za dany miesiąc). W kontekście prowadzenia biznesu, planowania zmian, rozwoju czy analizy kondycji firmy warto mieć dostęp do ich historii. To istotne informacje dla przedsiębiorcy, potrzebne nie tylko w kontaktach z bankami czy urzędami. Zdarza się, że są potrzebne w różnych okolicznościach, nie zawsze skorelowanych w czasie z godzinami pracy księgowych. Jeśli dostęp do tych danych firma może uzyskać wyłącznie po wcześniejszym kontakcie z biurem rachunkowym, zdarza się, że przedsiębiorca nie otrzymuje ich w potrzebnym terminie. Dlatego rozliczenia księgowe online są cenione zarówno przez księgowych, jak i przedsiębiorców.

W SaldeoSMART informacje dotyczące rozliczenia księgowego: wyniku firmy, podatków, ZUS są zebrane w czytelnej i łatwej do analizy tabeli. Są także przedstawione na graficznych wykresach. Taki sposób przedstawienia danych ułatwia korzystanie z nich dla wszystkich zainteresowanych osób, nawet wtedy, gdy zawiłości zapisów księgowych są im obce. Dzięki temu analiza danych pochodzących od księgowych jest prosta i może być narzędziem wspierającym zarządzanie firmą.

Bądź na bieżąco – rozliczenia księgowe online

O dodaniu rozliczenia księgowego przedsiębiorca dowiaduje się na dwa sposoby:

  • Mailowo – wiadomość e-mail jest wysyłania do klienta po zapisaniu rozliczenia przez księgowego.
  • Z powiadomień push w przeglądarce internetowej – w momencie zapisania rozliczenia, tworzony jest komunikat, który przedsiębiorca zobaczy w prawym górnym rogu swojej przeglądarki.

Powiadomienia push są nowością w programie. Można je włączyć w Ustawieniach Konta. W kolejnych etapach okienka z komunikatami będą wyświetlały się także w aplikacji mobilnej SaldeoSMART. Komunikaty są wyświetlane zgodnie z uprawnieniami Użytkownika, czyli trzeba mieć dostęp do rozliczeń księgowych, aby je zobaczyć.

Raporty i kontrola płatności dla Klientów

Rozliczenia księgowe w SaldeoSMART mają wiele korzyści stworzonych z myślą o klientach biura. W ramach współpracy z nowoczesnym biurem rachunkowym czy kancelarią podatkową Przedsiębiorca zyskuje:

  • dostęp online do historii swoich rozliczeń księgowych 24/7,
  • narzędzie ułatwiające kontrolę płatności podatków i ZUS,
  • łatwe w analizie, graficzne przedstawienie danych podatkowych.

Powiadomienia o niezapłaconych pozycjach z rozliczenia (podatkach lub ZUS-ach) są wysyłane mailowo lub jako komunikaty w przeglądarce internetowej (tzw. pushe) dzień przed i w dniu terminu płatności. W ten sposób wielu Klientów uniknęło już opóźnień w rozliczeniach z urzędami. Jeśli dany podatek lub ubezpieczenie przedsiębiorca oznaczy jako zapłacone, to takie przypomnienie oczywiście nie będzie już wysyłane.

ZOSTAW KOMETARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dołącz do naszego Biuletynu!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez BrainSHARE IT sp. z o.o. oraz partnerów handlowych BrainSHARE swoich danych osobowych w zakresie niezbędnym do obsługi zgłoszenia

Email marketing powered by FreshMail