Strona główna Księgowy Księgowość home office możliwa dzięki odczytywaniu dokumentów SaldeoSMART
Księgowość home office możliwa dzięki odczytywaniu dokumentów SaldeoSMART
0

Księgowość home office możliwa dzięki odczytywaniu dokumentów SaldeoSMART

103
0

Jeszcze kilkanaście lat temu praca z domu kojarzyła się jedynie z nisko opłacanym chałupnictwem. Dziś decyduje się na to coraz więcej osób z różnych branż – IT, marketingu, sprzedaży. Zdalnie można pracować również w biurze rachunkowym – wystarczy zadbać o odpowiednie oprogramowanie. Jakie konkretnie?

Praca zdalna ma wiele plusów. Przede wszystkim nie tracimy czasu na dojazdy do biura i stanie w korkach. Jeśli mamy problemy z poruszaniem się czy po prostu wolimy pracować w domu praca zdalna to idealne rozwiązanie. Zaoszczędzony czas to w skali całego roku naprawdę wiele godzin. Dla pracodawcy to też oszczędność – pracownik nie zajmuje miejsca w biurze (można zatem wynająć mniejszą przestrzeń), nie pije firmowej kawy czy herbaty, nie plotkuje w czasie pracy z kolegami. Za granicą niektóre firmy (i to spore, odnoszące sukcesy – takie jak Basecamp czy Nozbe) w całości pracują zdalnie (czyli ani jeden ich pracownik nie przebywa na stałe w biurze, którego po prostu… nie ma – jest tylko adres pocztowy firmy).

Home office w księgowości

Praca zdalna możliwa jest również w księgowości. Biuro rachunkowe, korzystając z odpowiedniego oprogramowania, może umożliwić swoim pracownikom pracę w systemie home office (czyli z domu) i zachować identyczną (a nawet większą) produktywność, niż mając biuro. Dla właściciela biura rachunkowego zatrudnianie księgowych na zasadach home office to oszczędność również w zakresie procesu rekrutacji (łatwiej znaleźć pracownika, mając do dyspozycji cały kraj, a nie tylko wybrany region).

Jakie oprogramowanie jest niezbędne w zdalnej pracy w księgowości?

Aby praca w trybie home office była możliwa, konieczne jest wyposażenie pracowników w:

  • wykorzystywany w firmie program księgowy;
  • pakiet programów biurowych (np.: Open Office bądź MS Office);
  • bezpieczne połączenie VPN – umożliwia ono połączenie między dwoma punktami (np.: komputerem pracownika pracującym zdalnie a serwerem firmy) – połączenie jest szyfrowane w taki sposób, że jego poziom bezpieczeństwa jest identyczny jak w przypadku łącza fizycznego. Dzięki VPN-owi i szyfrowaniu danych pracownik nawet łącząc się z niezabezpieczonej sieci – np. w kawiarni – nie naraża danych klientów;
  • oprogramowanie umożliwiające skanowanie i archiwizowanie dokumentów – takie jak SaldeoSMART. Za pomocą takiego oprogramowania księgowy jest uniezależniony od fizycznych wersji dokumentów klienta. Dostarczane one są do biura w dowolny sposób (jako wersja elektroniczna, skan, zdjęcie bądź fizyczny dokument, który jest w biurze rachunkowym skanowany). Następnie w programie SaldeoSMART księgowy widzi zarówno wersję elektroniczną dokumentu odczytaną przez system za pomocą OCR-u, jak i podgląd dokumentu (zdjęcie) i może zweryfikować dokument, a następnie na nim pracować. W siedzibie biura dokumenty fizyczne są archiwizowane, ale każdy pracujący zdalnie księgowy ma stały, 24-godzinny dostęp do całego archiwum dokumentów.

Prowadzenie księgowości w systemie home office jest możliwe przede wszystkim dlatego, że oprogramowanie takie jak SaldeoSMART uwalnia księgowego od konieczności pracowania na papierowej wersji dokumentu. A jeśli nie trzeba mieć kontaktu z wersją papierową, to prace na wersji elektronicznej można przeprowadzić praktycznie z każdego miejsca – i w kraju, i za granicą.

ZOSTAW KOMETARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dołącz do naszego Biuletynu!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez BrainSHARE IT sp. z o.o. oraz partnerów handlowych BrainSHARE swoich danych osobowych w zakresie niezbędnym do obsługi zgłoszenia

Email marketing powered by FreshMail