Strona główna Firma Dofinansowanie na firmę – jak je pozyskać w 2019 roku?
Dofinansowanie na firmę – jak je pozyskać w 2019 roku?
0

Dofinansowanie na firmę – jak je pozyskać w 2019 roku?

0
0

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z wieloma wydatkami i inwestycjami. Nie każdy przedsiębiorca może sobie pozwolić. Na szczęście, istnieje kuszące rozwiązanie zarówno dla przyszłych właścicieli firm, jak i tych, które chcą rozwinąć swój biznes. Mogą oni bowiem starać się w tym roku o szereg dotacji unijnych. Kto i na jakich zasadach może powalczyć o zastrzyk gotówki?

Pieniądze i płynność finansowa to kluczowy aspekt działalności gospodarczej. W tym roku dzięki Funduszom Europejskim przedsiębiorcy z małych i średnich firm mogą pozyskać dofinansowanie w ramach nowych konkursów w programach obejmujących cały kraj oraz programach skierowanych do wybranych regionów.

Dofinansowanie na firmę – innowacje

Czym charakteryzuje się prężnie działające przedsiębiorstwo? Przede wszystkim nieustannie inwestuje w rozwój i innowacyjne technologie. W tym roku właściciele firm, pragnący stworzyć coś nowoczesnego i nowatorskiego, mają szansę na otrzymanie nawet 900 tys. zł w ramach programu „Bony na innowacje dla MŚP”. Program ten realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Oferta wsparcia skierowana jest do każdej firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, która pragnie stworzyć innowacyjną usługę lub produkt ze współpracą z jednostkami naukowymi. Co najważniejsze, na tak dużą kwotę pieniędzy mogą liczyć nie tylko ci, którzy planują stworzyć coś nowatorskiego. O zastrzyk gotówki mogą wnioskować także przedsiębiorcy chcący w nowoczesny sposób ulepszyć dotychczasowe usługi lub produkty.

Kolejną okazję do pozyskania dofinansowania na innowacje mają firmy, które chcą połączyć swoje siły i stworzyć produkt sieciowy, występujący pod jedną marką. W przypadku tego programu warto się pospieszyć z kompletowaniem wniosków, ponieważ data ich składania upływa już 31 października 2019 roku!

Dofinansowanie na firmę – badania i rozwój oraz edukacja

Na pieniądze z Funduszy Europejskich mogą liczyć również ci, którzy chcą zainwestować w badania i rozwój projektów związanych z żeglugą. Odpowiedzialny za to jest program INNOship, do którego aplikować można tylko do 16 września 2019 roku.

Jeszcze inną kategorią umożliwiającą pozyskanie środków unijnych jest nauka i edukacja. Dzięki stronie PARP każde mikro, małe i średnie przedsiębiorstwo może wyszukać potrzebne do rozwoju firmy usługi. W ich skład wchodzą np. szkolenia, usługi doradcze czy studia podyplomowe, na które można uzyskać nawet do 80% dofinansowania.

Więcej szczegółów związanych z aplikacją do wymienionych programów znaleźć można na stronie Funduszy Europejskich oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

ZOSTAW KOMETARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dołącz do naszego Biuletynu!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez BrainSHARE IT sp. z o.o. oraz partnerów handlowych BrainSHARE swoich danych osobowych w zakresie niezbędnym do obsługi zgłoszenia

Email marketing powered by FreshMail