Strona główna Nowości w programie Dla Biur Rachunkowych Aktualizacja SaldeoSMART – nowe algorytmy odczytywania kwot
Aktualizacja SaldeoSMART – nowe algorytmy odczytywania kwot
0

Aktualizacja SaldeoSMART – nowe algorytmy odczytywania kwot

0
0

Najnowsza wersja SaldeoSMART zawiera nowości skierowane przede wszystkim do Użytkowników oprogramowania, którzy pracują z Pakietem Odczytywanie Dokumentów. Szczególnie istotna zmiana dotyczy samego odczytywania, a konkretnie odczytywania kwot, które zostało gruntownie przebudowane. Celem zmiany jest oczywiście poprawa odczytu tych danych z faktur.

Nowe algorytmy odczytywania kwot na dokumentach

W związku ze zgłoszeniami dotyczącymi odczytywania kwot w rejestrze VAT, mechanizm który za to odpowiada został przeanalizowany i zaprogramowany z uwzględnieniem większej szczegółowości wykrywania danych. Celem tego działania jest polepszenie odczytu kwot, tak aby zapewnić jak najwyższą ilość poprawnych danych na dokumentach. Nowe algorytmy odczytywania uwzględniają także rozpoznawanie kwot w różnych walutach.

Dodatkowa opcja wymiarów – wielowybór

Dla wymiaru typu ” lista wartości do wyboru” została przygotowana opcja umożliwiające wybór kilku wartości dla jednego wymiaru. Opcję tę można zaznaczyć dla wymiaru podczas jego tworzenia lub edycji.

Ważne – podczas eksportu do programu księgowego przenoszona jest tylko pierwsza wartość (dotyczy tych programów księgowych, dla których jest możliwy eksport wymiarów).

Integracja z programem Comarch Optima (plik xml)

  • Nowe pole Płatnik

To pole pokazuje się w sekcji Kontrahent pod kontem bankowym i umożliwia wybieranie kontrahenta, tak samo jak w polu z podstawowym kontrahentem. Umożliwia to przekazywanie do Optimy innego Płatnika niż Kontrahent.

  • Odliczenia VAT

W definicji kategorii dla pola Odliczenie VAT zostały zmienione dotychczasowe opcje (pełne, brak, częściowe 50%, warunkowe) na nowe zgodne z aktualizacją Optimy: TAK, NIE, warunkowe. Jeśli użytkownik wybierze na liście opcję TAK lub warunkowe, to zostaje wyświetlone nowe pole „Częściowe odliczenie”. Jest to pole, w którym należy wpisać wartość procentową odliczenia częściowego. Zmiana pozwala na ustawienie dowolnej wartości odliczenia VAT.

Ustawienie jest dostępne w sekcji „Parametry – Kategorie”.

 

Pozostałe nowości

Wszystkie Pakiety

  • Nowy raport z aktywności Firm, który jest dostępny nad Listą Firm.

Pakiet Obieg Dokumentów

  • Prawo do dodawania dokumentów do zamkniętego miesiąca – w ramach obiegu dokumentów Administrator Konta ma opcję wyboru, którzy Użytkownicy Obiegu mogą dodawać dokumenty do zamkniętego miesiąca, a którzy nie.
  • Rozbudowa pliku Excel z dokumentami pobieranymi z poziomu listy dokumentów.
Zachęcamy także do zapoznania się z informacjami na temat poprzedniej aktualizacji.

ZOSTAW KOMETARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dołącz do naszego Biuletynu!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez BrainSHARE IT sp. z o.o. oraz partnerów handlowych BrainSHARE swoich danych osobowych w zakresie niezbędnym do obsługi zgłoszenia

Email marketing powered by FreshMail