Strona główna Księgowy 3 sposoby na zmotywowanie klienta do przesyłania skanów zamiast dokumentów papierowych
3 sposoby na zmotywowanie klienta do przesyłania skanów zamiast dokumentów papierowych
0

3 sposoby na zmotywowanie klienta do przesyłania skanów zamiast dokumentów papierowych

293
0

Możliwość przesyłania dokumentów księgowych w formie skanów lub zdjęć zamiast papierowych wersji to dla wielu klientów biur rachunkowych ogromna zaleta. Jest to jednak ułatwienie również dla samych księgowych, którzy nie muszą zajmować się fizycznie dokumentacją zleceniodawcy. Jak zmotywować go do przesyłania skanów zamiast papierowych faktur?

Niektórzy klienci biur rachunkowych, przyzwyczajeni do stosowanych przez lata sposobów kontaktu z księgowym, nadal przesyłają lub przywożą do niego dokumenty w wersji papierowej. Dla biura, które dysponuje nowoczesnym rozwiązaniem odczytywania takich dokumentów cyfrowo, przejmowanie od klienta papierowej dokumentacji jest mało efektywne. Trzeba ją zeskanować w biurze, zarchiwizować i przekazać zleceniodawcy w kolejnym miesiącu bądź odesłać mu je pocztą albo kurierem. A przecież można – dzięki oprogramowaniu typu SaldeoSMART – pracować głównie na elektronicznej wersji dokumentów. Tylko jak zmotywować klienta, by porzucił swoje przyzwyczajenia i przeszedł na nowoczesną formę przekazywania dokumentacji? Mamy na to trzy pomysły!

Równomierne księgowanie dokumentów

Dostarczanie przez klienta faktur i dokumentów na bieżąco do biura rachunkowego to możliwość księgowania wszystkiego partiami w trakcie okresu rozliczeniowego. Dzięki temu łatwiej jest wprowadzić dodatkową fakturę tuż przed końcem okresu księgowania i z wszystkim zdążyć na czas. Daje to większy komfort współpracy zarówno księgowemu, jak i klientowi biura. A co więcej umożliwia firmie szybsze otrzymywanie informacji zwrotniej z biura na temat wyników finansowych czy podatków.

Możliwość kontroli płatności i generowania raportów na bieżąco

Dzięki księgowaniu dokumentów na bieżąco, klient uzyskuje stały i aktualny dostęp do danych finansowych. Księgowy w każdej chwili może sprawdzić dokonane przez klientów płatności, zaległości, wydatki firmowe. To znaczenie usprawnia prowadzenie biznesu i daje bieżący i szybki wgląd w stan finansowy przedsiębiorstwa.

Dokument w systemie od razu – wygoda dla klienta

Kolejnym argumentem, który może przekonać opornego klienta do skorzystania z tego rozwiązania, jest wygoda i kontrola. Przesłane w papierowej formie dokumenty można szybko i łatwo zeskanować, tak aby znalazły się w archiwum, dokumenty otrzymywane elektronicznie także łatwo tam zamieścić. W ten sposób zarówno księgowy, jak i pracownicy firmy mogą pracować na skanach niemalże od razu. Dostęp do wszystkich dokumentów firmy jest bardzo dużym ułatwieniem i często przyspiesza wiele działań w firmie.

Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z klientem oszczędnym, zapracowanym, czy świadomie kontrolującym swój biznes – jeden z powyższych argumentów na pewno na niego zadziała! A Wy? Jakie macie sposoby na przekonanie klienta, że skany są OK?

 

ZOSTAW KOMETARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dołącz do naszego Biuletynu!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez BrainSHARE IT sp. z o.o. oraz partnerów handlowych BrainSHARE swoich danych osobowych w zakresie niezbędnym do obsługi zgłoszenia

Email marketing powered by FreshMail