Strona główna Klient Biura 3 powody, dla których warto korzystać z nowoczesnych biur księgowych
3 powody, dla których warto korzystać z nowoczesnych biur księgowych
0

3 powody, dla których warto korzystać z nowoczesnych biur księgowych

463
0

Czym charakteryzuje się nowoczesne biuro księgowe? To nie tylko biuro zatrudniające specjalistów, którzy są na bieżąco z przepisami i nowelizacjami, ale też firma, której sposób funkcjonowania jest dla klienta przyjazny i ułatwia mu prowadzenie biznesu. Sprawdź, dlaczego warto korzystać z nowoczesnych biur księgowych.

Nowoczesne biuro rachunkowe pozwala na dostarczanie dokumentów elektronicznie (bez konieczności osobistego ich przekazywania w wersji analogowej), prowadzi archiwum online, dba o bezpieczeństwo danych i umożliwia dostęp do informacji z każdego miejsca i o każdym czasie. Dlaczego warto zwrócić uwagę na to, czy biuro księgowe, z którego usług chcemy skorzystać, jest nowoczesne? Istnieją ku temu przynajmniej 3 przesłanki.

Szybkość i łatwość dostępu do dokumentów

Czasy, kiedy trzeba było osobiście dostarczać dokumenty do biura księgowego i z kilkudniowym wyprzedzeniem prosić je o dostęp do określonych materiałów, na szczęście dawno już minęły. Wprawdzie nadal wiele biur rachunkowych korzysta z tradycyjnego dostępu do dokumentów papierowych i oczekuje od klientów dostarczania ich osobiście lub kurierem, jednak coraz więcej księgowych oferuje klientom nowoczesne rozwiązania polegające na możliwości przesyłania elektronicznych wersji dokumentów.

Biuro księgowe, wyposażone w oprogramowanie umożliwiające ich elektroniczną archiwizację. nie potrzebuje dostępu do papierowej wersji dokumentu. Wystarczą mu skany bądź zdjęcia faktury czy innego dokumentu księgowego. Możliwość elektronicznego obiegu dokumentów i archiwizacji faktur to również szybsze procesowanie dokumentów, a dla klienta dostęp do nich z każdego miejsca i o każdej porze – bez konieczności nawiązywania kontaktu bezpośredniego z biurem rachunkowym (czyli np. zdalny dostęp do elektronicznego archiwum).

Skanowanie dokumentów elektroniczne archiwum Elektroniczne archiwum dokumentów może wydawać się firmie niepotrzebne. Jednak skanowanie dokumentów niesie wiele korzyści, ułatwia zarządzanie firmowymi dokumentami i dostęp do informacji o nich, a co za tym idzie – pozwala skuteczniej rozwinąć skrzydła.

Dynamika działania biur księgowych i dostęp do informacji

Dzięki elektronicznemu obiegowi dokumentów biuro rachunkowe może dynamicznie i szybko reagować na potrzeby swoich klientów. Jest to kwestia nie tylko dostępu do archiwum, ale również do wszelkiego rodzaju statystyk, zestawień i raportów księgowych, do których klient może mieć dostęp na bieżąco. Biuro księgowe stosujące nowoczesne rozwiązania jest też w stanie szybko i sprawnie przygotować klientowi dowolnego rodzaju raport czy zestawienie, co ułatwia prowadzenie biznesu i znacznie wspiera komunikację między klientem a biurem rachunkowym.

Bardzo często biura, którym zależy na wysokiej jakości i wyznaczaniu trendów w branży, korzystają także z rozwiązań, które dostarczają klientom coś więcej niż tylko klasyczne raporty czy informacje zwrotne o podatkach. Platformy online dla księgowych i klientów biur umożliwiają stały dostęp do informacji o podatkach, także historycznych. Dzięki temu firma znacznie łatwiej może planować swoje działania, bez konieczności wysyłania zapytań za każdym razem, jak tylko potrzebuje jakiejś informacji np. sprzed roku. A jeśli jeszcze klient może w takim programie wystawić swoje faktury sprzedażowe, to od razu w jednym miejscu ma kluczowe dla prowadzenia biznesu funkcje.

Otwartość na nowości = bieżąca i aktualna wiedza

Polskie prawo podatkowe nie jest łaskawe dla przedsiębiorców. I nie chodzi tu tylko o wysokość podatków, ale też o nieustanne zmiany, które powodują, że aby sprawnie optymalizować kwestie rozliczeń i podatków, wiedza księgowego musi być stale aktualizowana.

Jeśli biuro księgowe jest otwarte na nowości z zakresu nowych technologii wykorzystywanych w księgowości, to można założyć, że również w zakresie wiedzy merytorycznej stale dba o to, by wiedza jego pracowników była pełna i dopasowana do potrzeb klientów. Jest to w końcu również element jego przewagi konkurencyjnej. I choć nie można założyć, że biuro rachunkowe niekorzystające z nowych rozwiązań merytorycznie również jest niedopasowane do zmieniających się warunków, to wybierając biuro nowoczesne, przedsiębiorca ma większą pewność, że jest ono na bieżąco w zakresie aktualizacji i dostępu do wiedzy podatkowo-księgowej.

ZOSTAW KOMETARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dołącz do naszego Biuletynu!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez BrainSHARE IT sp. z o.o. oraz partnerów handlowych BrainSHARE swoich danych osobowych w zakresie niezbędnym do obsługi zgłoszenia

Email marketing powered by FreshMail